Medikal Tedaviler

Saç Dökülmesine Karşı Uygulanan Tedaviler

Kliniğimizde uygulanan medikal saç tedavileri.

 • Finasterid Tedavisi

  Finasterid Tedavisi

  Operasyonun hemen sonrasında uygulamayı desteklemek ve saç dökülmesini engellemek için finasterid kullanmanız önerilir.

 • PRP Tedavisi

  PRP Tedavisi

  Sizden alınacak 10 ml kan örneği ile trombosit ve Growth hormon dan zengin bir plazma elde edilir. Bu plazma zayıflamış saç köklerinin diplerine enjekte edilerek saçların daha güçlü çıkmasını sağlar ve dökülme hızını %96 oranında azaltır.

 • Minoxidil Tedavisi

  Minoxidil Tedavisi

  İçerisinde %2 veya %5 minoxidil ihtiva eden bir solüsyondur. Ameliyattan bir ay sonra ekim alanına uygulanmaya başlanır. Saçlı alandaki kan dolaşımını arttırarak saç dökülmesinin azalmasına ve zayıflamış saçların kuvvetlenmesine katkı sağlar.

Finasterid (Propecia)

Tıp dilinde androjenetik alopesi adı verilen erkek tipi saç dökülmesine erkeklik hormonları ve ırsi faktörler yani genler neden oluyor.5-alfa reduktase adlı enzim,erkeklik hormonu testosteronu, dehidrotestosteron (DHT) adı verilen yıkım ürününe çeviriyor ve bu DHT idrar ve cilt yoluyla vücuttan atılıyor. Genetik yatkınlığı olan kişilerde saç dökülmesine neden olduğuna inanılan DHT, saç folikülünü minyatürize ederek sağlıklı saç uzamasını engelliyor. Finasterid ise, 5- alfa reduktase enzimini bloke ederek kandaki DHT oranlarının düşmesini sağlıyor. Bu da saçın uzama evresini yeniden normale çevirerek, saç dökülmesini durduruyor. Finasterid’in bir avantajı, sadece söz konusu hormonu hedef aldığı için diğer hormonlarda istenmeyen değişimlere yol açmıyor olması. Bu nedenle, operasyonun hemen sonrasında uygulamayı desteklemek ve saç dökülmesini engellemek için Finasterid (Propecia ilacı) kullanmanız önerilir.

Finasterid (Propecia)

PRP Tedavisi

PRP (Platelet Rich Plasma) Sizden alınacak 10 ml kan örneği ile trombosit ve Growth hormon dan zengin bir plazma elde edilir.Elde edilen bu plazma zayıflamış saç köklerinin diplerine enjekte edilerek saçların daha güçlü çıkmasını sağlar ve dökülme hızını %96 oranında azaltır.İncelmiş ve zayıflamış saç köklerini besleyerek uzun süre dökülmesini önler.Saç ekimi ile birlikte PRP uygulandığında iyileşme süresi ve yeni saç çıkışı hızlanır.PRP tamamen organik bir işlemdir.

PRP Tedavisi

Minoxidil Tedavisi

İçerisinde %2 veya %5 minoxidil ihtiva eden bir solüsyondur.Ameliyattan bir ay sonra ekim alanına uygulanmaya başlanır.Topikal olarak uygulanan bir ilaçtır.Her gün düzenli olarak uygulandığı taktirde saçlı alandaki kan dolaşımını arttırarak saç dökülmesinin azalmasına ve zayıflamış saçların kuvvetlenmesine katkı sağlar.

Minoxidil Tedavisi
Telefon Rehberine Ekle