Kaş Ekimi

İnce kaş modasının yaygın olduğu zamanlarda sık sık aldığımız kaşlarımız bizi yarı yolda bırakarak ya küsüyor ya da artık çıkmıyor. Eski kalın kaşlarımıza tekrar kavuşmak artık çok kolay. Günümüzde kalın kaş modasının dönmesiyle birlikte sadece 1-2 saatinizi ayırarak kavuşmanız mümkün. Kaş nakli; planlama, kaşlara uygun saçların alınması ve kaşlara uygun yön ve açı ile nakledilmesi aşamalarından oluşan ve oldukça deneyim gerektiren bir süreçtir.

Kaş Ekimi

Kaş Ekiminde Sık Sorulan Sorular

 • Kaş naklinde hangi yöntem kullanılır?

  Günümüzde en yaygın olarak kullanılan yöntem Fue tekniğidir. Bu yöntemle kaş için uygun saç kökleri tek tek alınır.

 • Kaş nakli için genelde kimler başvuruyor?

  Daha çok kadınlar bu işlem için başvuruyor.Özellikle son yıllarda kalın kaş modasının yaygınlaşması ile birlikte çok alınmaya bağlı olarak kaşları küsen kadınlar başvuruyor. Bir diğer grup ise sanat dünyasından. Kaşlarına istedikleri şekli vermek için sık bir biçimde alıp kalemle şekillendiren veya tatuaj yaptıran cemiyet hayatının önde gelen isimleri bugünlerde yoğunlukla bu işlemi tercih ediyor. En son grubu ise travmaya ya da yanığa bağlı olarak kaşlarını kaybedenleri sıralayabiliriz.

 • Kaş şeklinin nasıl olacağına kim karar veriyor?

  Hastayla yapılan muayene sonucunda kendisinin nasıl bir kaş modeli istediğine birlikte karar veriyoruz. Tabi burada hastanın görüşü bize yol gösteriyor. Bizde tecrübemizi kendisine aktarıyoruz. Sonuçta herkesin kaş ve yüz yapısı aynı olmadığı için herkese aynı kaş yakışmaz. Anatomik normlar içinde kalarak kişinin isteği doğrultusunda kaş şeklini hastayla birlikte karar veriyoruz.

 • Kaşların istenilen uzunluğa ulaşması ne kadar sürüyor?

  Kaşlar ekildikten yaklaşık 2.5 ay sonra çıkmaya başlıyor, 7-8 ay sonra istenilen sonuca ulaşıyor.

 • Yapılan kaş ekimleri doğal oluyor mu?

  Sanatsal dokunuşlarla yapılan bir kaş nakli fark edilmez. Ekibin bilgi ve tecrübesi fiziksel koşulların uygun hale getirilmesi ile başarıya ulaşılır. Kaş ile saç yönü bulundukları yer sebebi ile birbirinden çok büyük farklılıklar gösterir. Saçların açısı ile kaşların açısı da birbirinden farklıdır. Kaşlar 15-20 derecelik dar bir açıyla çıkarken, saçlar 40-45 derecelik daha geniş bir açıyla çıkar. Bu nedenle ameliyat sırasında saçları kaşlar ile aynı açıda yapmak gerekiyor. Kaşlar yüzün her bölgesinde aynı yönde değildir. Örneğin; kaşlar yüzünüzün ortasında burna yakın kısımlarında dik dururken, ortaya geldikçe yavaş yavaş yatıklaşırlar ve gözlere paralel bir hal alırlar. Bu nedenle saçların ekileceği kanalları açarken; hem yönlerine hem de açılarına dikkat ederek kanalları oluşturur ve buna göre saç yönlerini de ayarlanıp ekilirse, doğal ve belli olmayan sonuçlara ulaşılır.

 • Kaş naklinden sonra kaşlar tekrar küser mi?

  Eğer kaşlar sürekli alınırsa küsebilir, tekrar kaş nakli yapılarak istenilen şekil yoğunlukta bir kaşa kavuşulabilir. Kalınlaştırılan kaşlar modaya uyum için yeniden inceltilebilir ve 3-5 yıl sonra yeniden kalınlaştırılmak istenirse, terar kaş nakli yapmak mümkün. Bunda herhangi bir problem olmaz.

Telefon Rehberine Ekle